چگونه کپی برداری انسولین خلاقیت شما می‌شود؟

12 ارديبهشت 1395
مسعود جهانی

کپی برداری به عنوان یک تکنیک یادگیری می‌تواند منجر به پرورش خلاقیت در شما شود. از دوران کودکی تا بزرگسالی ما در یک چرخه پیوسته از کپی برداری، تصور و ترکیب هستیم. ما با تقلید از چیزهایی که خواندیم، دیدیم و شنیدیم به تلفیق یا تصور جدیدی برای خلق‌ کردن‌ می‌رسیم. در ابتدای کار، یک تازه کار ممکن است کپی کند، اما یک تازه کار خوب با این تفاوت کپی می‌کند که سعی به درک طرح کلی چگونگی کار می‌کند تا بر اساس آن چیزی یاد بگیرد. تفاوت بین این دو تازه کار در انتظاری است که برای بهبود سطح توانایی از خودشان دارند.

ذات واقعی این استدلال تفکری است که که در پشت کپی انجام می‌شود و به خوبی تعریف می‌کند که شما در حال یادگیری هستید. برای مثال شما در مقابل کپی برداری نسبت طلایی به دنبال پاسخی برای اینکه نسبت طلایی چیست و چرا و چگونه از آن استفاده کنید هستید. تقلید یکی از تکنیک‌های خوب برای یادگیری است که برخی از بزرگترین جهش در اصل با اتصال ایده‌های بزرگ دیگران (ابتدا از طریق کپی برداری) رخ داده است.

 

چرخه یادگیری با کپی برداری

به عقب نگاه کنید، زمانیکه برای اولین بار با دست خودتان قصد داشتید نام خودتان را بنویسید. بسیاری از ما این کار را  از کسی که در حال نوشتن آن برای ما بود یاد گرفتیم و پس از آن کپی انجام داده‌ایم. شما با تکنیک کپی برداری اصول اولیه را یاد گرفتید و سپس در طول زمان آنها را تغییر داد‌اید و این روند زمانی اتفاق می‌افتد که شما برای خلق کردن مجبور به یادگیری می‌شوید.

 اگر شما تلاشی برای یادگیری از کپی برداری خود نداشته باشید و با برداشت‌های خودتان شروع به خلق کنید، بدون شک شکست خواهید خورد. اما شما هنگامی که چیزهای لازم برای شروع فرآیند خلق کردن را یاد می‌گیرید، یک موفقیت به دست می‌آوردید.

 

شروع به کپی بازی

مردم به منظور بهبود انتظار از خودشان یاد می‌گیرند. در واقع روشن است که تنها از طریق شبیه سازی و یا کپی برداری شما در حال یادگیری نیستید و به نوعی بازسازی می‌کنید تا اینکه ایده‌های خود را با منبع ترکیب می‌کنید تا از لحاظ فنی از کپی برداری یاد بگیرید.

اینجا جذاب ترین جایی است که می‌شود در کپی برداری به آن اشاره کرد. بعد از کپی برداری شما شروع به درک، و از درک شما شروع به بازی و تبدیل می‌کنید. شما ایده‌ها، افکار، سبک‌ها و محتویات را متصل و ترکیب می‌کنید تا آنها را به چیزی جدید تبدیل ‌کنید. شما در نهایت، برای اینکه مطمئن شوید همه چیز را درک کرده‌اید، آن را اصلاح می‌کنید. اگر نتیجه تغییرات به انتظارات شما نزدیک بود، پس در نهایت شما باید از آن چیزی یاد گرفته باشید. بنابراین فرآیند کپی، درک، اتصال، ترکیب، بازسازی و سپس ایجاد تفسیر مجدد شما از آن به نوعی یادگیری و خلق کردن است.

 

کپی برداری به عنوان تمرینی احمقانه

هنگامی که شما دانش، اعتماد به نفس و توانایی تصمیم گیری آگاهانه در مواد، سبک، ساختار، طراحی و پیاده سازی را به دست بیاورید از کپی برداری فاصله می‌گیرید. به محض اینکه شما شروع به کپی برادی از بیش از یک منبع می‌کنید، کپی برداری به عنوان تمرینی احمقانه دیگر کار نمی‌کند. در این نقطه، شما مجبور به شروع به درک آنچه انجام می‌شود خواهید بود تا قادر به یکپارچه سازی مواد به چیزی موثر باشید.

در ابتدا شما کار خود را از کپی، مطالعه و ترکیب چیزهایی که از دیگران به دست آورده‌اید آغاز می‌کنید. کار موفق کمتر از آنکه با نبوغ و استعداد انجام شود، بیشتر با انضباط فردی ذاتی که با صبر و عمل به آرامی به پرورش استعداد و کامل کردن پتانسیل شما کمک می‌کند شکل می‌گیرد. در نهایت شما به یک نسخه جدید از خودتان تبدیل خواهید شد که یک کپی از کسی نیستید.

 

کپی برداری الهام بخش

در طول تاریخ، تفکر بسیاری از مخترعان و رهبران بزرگ در اصل مخلوطی از جمع آوری و یادگیری ایده‌های دیگران بوده که آنها با تکنیک کپی برداری برای الهام بخشیدن و ایجاد تفسیر خودشان استفاده کرده‌اند. اولین آثار اغلب هنرمندان کپی برداری از از کار دیگران یا آثار موفق استادان قدیمی برای یادگیری اسرار آنها بوده است و  هنوز هم امروزه توسط هنرمندانی که مایل به توسعه مهارت‌هایشان هستند به شکل مشابه انجام می‌شود.

 

برخی از بزرگترین ایده‌های با اهمیت برای اولین بار با تکنیک کپی برداری و یادگیری متولد شده‌اند. شما برای یادگیری باید خودتان را ترک کنید و از کپی برداری به عنوان مرجعی برای کمک به خودتان در یادگیری استفاده کنید. این تکنیک یادگیری به پیشرفت و گسترش استعدادهای شما تا روزی کمک خواهد کرد که مردم می‌خواهند از شما کپی بردای کنند!

مسعود جهانی

طراحی که تلاش می‌کند با قلبی در ذهنش یک تجربه بهتر برای بهبود وفاداری به برند بر اساس نیازهای کاربر و اهداف کسب و کار ایجاد کند. در حال حاضر بعنوان طراح تجربه کاربری در هاکوپیان فعالیت می‌کند.

دیدگاه‌ها  

جهانی 14621720351ق ظ_دوشنبهق ظ+0430E+04301ارديبهشتE_ارديبهشت+0430Rارديبهشتق ظ+0430
به نقل از پویا:
با نگاهی ساده و گذرا به 10 سال پیش تا کنون به راحتی می توان شاهد رشد ، شتاب وتنوع محصولات وتغییر ملموس و محسوس تمام اشیاء و وسایل موجود در جای جای زندگیمان باشیم که یقینابسیاری از آنها حاصل زایش ایده های نوین از قاب گجت ها و دستگاه های فناوری اطلاعات واستفاده بهینه و پیوسته از آن تا کنون بوده است. باتشکر فراوان از مقاله مفید و ارزنده تان جناب مهندس جهانی

پویا جان از توجه شما سپاسگزارم و خوشحالم که مفید واقع شده.
جهانی 14621712631ق ظ_دوشنبهق ظ+0430E+04301ارديبهشتE_ارديبهشت+0430Rارديبهشتق ظ+0430
به نقل از ليلا:
نياز زايش ايده ي ناب ،ديدن و تجربه كردن است.اينكه در قاب لپ تاپ دنبال ايده ي جديد باشيم اشتباه محض است.هر آنچه كه ثبت شده ،ايده ي سوخته است.

نه لزوماً هر آنچه كه ثبت شده، ايده‌ی سوخته نیست ولی راحت‌تر می‌شه گفت آنچه كه اجرا شده و به پایداری رسیده، شاید ايده‌ی نیمه سوخته باشه.
پویا 14621701281ق ظ_دوشنبهق ظ+0430E+04301ارديبهشتE_ارديبهشت+0430Rارديبهشتق ظ+0430
با نگاهی ساده و گذرا به 10 سال پیش تا کنون به راحتی می توان شاهد رشد ، شتاب وتنوع محصولات وتغییر ملموس و محسوس تمام اشیاء و وسایل موجود در جای جای زندگیمان باشیم که یقینابسیاری از آنها حاصل زایش ایده های نوین از قاب گجت ها و دستگاه های فناوری اطلاعات واستفاده بهینه و پیوسته از آن تا کنون بوده است. باتشکر فراوان از مقاله مفید و ارزنده تان جناب مهندس جهانی
ليلا 14621260511ب ظ_یکشنبهب ظ+0430E+04301ارديبهشتE_ارديبهشت+0430Rارديبهشتب ظ+0430
نياز زايش ايده ي ناب ،ديدن و تجربه كردن است.اينكه در قاب لپ تاپ دنبال ايده ي جديد باشيم اشتباه محض است.هر آنچه كه ثبت شده ،ايده ي سوخته است.

You have no rights to post comments